Samandağ’da Ailelerin İsteği

Samandağ’da Ailelerin İsteği

Gözaltındakiler Serbest Kalsın

Samandağ CHP İlçe Binası’nda bir araya gelen tutuklu ve gözaltındakilerin aileleri, gözaltındaki yakınlarının serbest bırakılmalarını istedi. İlçe binasında yapılan basın açıklamasına CHP Milletvekili Serkan Topal, İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan ve Avukat Anıl Cevahir Can da katıldı.
Aileler adına konuşan İpek Arslan, tutuklama ve gözaltların keyfi ve hukuksuz olduğunu savundu ve serbest bırakılmaları gerektiğini söyledi. Yapılan açıklamada, tutuklu ile gözaltındaki kişilerin isimleri şöyle sıralandı:

Kudret Arslan, Erhan Arslan, Fehim Bolat, Sinan Okur, Karip Polat, Mert Aldıçoğlu, Sadık Altınöz, Gökhan Demir, Orhan Çapar, Deniz Yücel, Devrim Deniz Karataş, Bahar Uçucu, Kübra Sünnetçi! GÖZALTINDAKİLER: Nidal Çay, Gülüzar Işık Çay, Hakan Güngör, Nihat Eraslan, Kerem Nalbant, Şükran Dağ Cabir, Adnan Eryılmaz, İlhan Kılınç, Talat Oruç, Ali Karasu, Tuncay Yılma, Sultan Başaran, Neslihan Atahan, Ali Lale, Dilek Daplan, Yasemin Yılmaz, Nevzat Güzel, Medya Güzel, Selçuk Sağlam, Aysel Eşiyok, Hülya Cengiz, Doğan Bozkurt, Nadai Ekinci, Süleyman Pörklü.
-Mehmet Özgün-