Samandağ’da kıyı kenar çizgisi mağdurundan

Samandağ’da kıyı kenar çizgisi mağdurundan

Mithat Nehir’e Teşekkür…

Samandağ’da sahilde evi bulunan Evren Duran adlı vatandaş, geçen yıl kıyı kenar çizgisi kapsamında kendisi gibi yüzlerce kişinin evi yıkılacakken, İlçe Belediye Başkanı Mithat Nehir’in tavır alması ve direnmesi sonucu söz konusu evlerin yıkılmaktan kurtulduğunu belirtti ve Başkan Nehir’e bu desteği dolayısıyla teşekkür etti.
Sosyal medya üzerinden gelişmeyi duyururken, evinin bahçesinden, Mithat Nehir’in sahilde sevimli hayvanlarla birlikte fotoğrafını da çekerek paylaşan Evren Duran adlı kişinin değerlendirmesi şöyle:
“Bu fotoğraf, sahilde, evimin bahçesinden çekildi. Geçen sene bu zamanlarda, önceki Kaymakam Bey evimi ve muadili olan yüzlerce ev ve işyerini yıkmak üzereydi. Sahil de tek bir yapı bırakmamak üzere yıkacaklardı.
Bunun karşında duran ‘tek’ siyasi lider, Belediye Başkanımız Mithat Nehir oldu. Bütün tehditlere ve soruşturma geçirme pahasına, halkının yanında duran ‘tek’ adam oldu. Nihayetinde, İmar Barışı yasasıyla bütün bu mülkler sahiplerine geri döndü. Yüzlerce Samandağlı, evlerini ve ekmek teknelerini, Sayın Nehir’in halkının yanında taviz vermeden duran onurlu duruşuna borçludur. Peki, yıllardır, türlü yalan dolan ve iftiralarla Başkan’a saldıran güruh bu sırada Kaymakama alkışla meşgul idiler.” -Cemil Yıldız-