Samandağ’da Motosiklet Festivali

Samandağ’da Motosiklet Festivali

Cumartesi ile Pazar günleri…

Samandağ Belediyesi ana sponsorluğunda, Samountain Motosiklet Festivali 3-4 Ağustos’ta gerçekleşecek Festival, 3 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00’da Samandağ Stadı arkasında başlayacak.
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Motosiklet Festivali ile ilgili şu bilgiyi verdi:
3-4 Ağustos tarihlerinde, Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen Motokros Yarışması’nı Samandağ’da gerçekleştireceğiz. Belediye olarak bu festivale elimizden gelen yardımları yaptık. Bu tür sportif etkinliklerin Samandağ’ın tanıtımına katkı sunduğunu düşünüyoruz. Düzenleyen arkadaşlara da, bundan sonraki süreçle ilgili olarak da yardımcı olacağımızı ifade ettik. Gerek spor aktiviteleri, gerek sosyal ve kültürel çalışma ve etkinlikler konusunda, Samandağ’ın tarihinin, kültürünün, turizminin tanıtımına katkı sunacak her türlü etkinliğe biz zaten destek vereceğimizi daha önce de ifade ettik.
Önümüzdeki süreçte, Türkiye Motokros Şampiyonası’nın Samandağ’da düzenlenmesi konusunda bir çalışma yapılabilir. Yaklaşık bir ay önce de, Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası ilçemizde düzenlendi.
Samandağ’ın bu potansiyeline, gerek deniz sporlarıyla ilgili ve gerek doğa ve diğer alanlardaki sportif etkinliklere mutlaka destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu faaliyetlerin, ilçenin turizm potansiyeline ve tanıtımına katkı sunan etkinlikler olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlara başarılar diliyoruz.
3 Ağustos’ta 1. Etabı denizde, 2. etabı da Kapısuyu’nda olacak şekilde, iki etapta yarışma yapılacak. Bütün vatandaşlarımızı, Hataylı hemşerilerimizi bu müsabakaya davet ediyoruz. Arkadaşlara da bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” -Yusuf Cemil Karaçay-