Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Samandağ’da Su’suzluk Eylemi

Samandağ’da Eğitim Sen öncülüğünde

Samandağ’da Eğitim Sen öncülüğünde başlatılan, ilçedeki su sıkıntısına çözüm bulunmasına yönelik protesto eylemi, 24. gününde. Kent meydanında toplanan eylemciler, halkın içme suyu bulmadığını kaydederek, yetkilileri suçladı.
Samandağ Eğitim Sen Şubesi Yönetim Kurulu üyesi ve Örgütlenme Sekreteri Sevra Gulan Çivi, Samandağ Belediyesi’nde yapılan toplantı ile ilgili şunları bildirdi:
“Değerli dostlar… 23 gündür alandayız. Samandağ Belediyesi’nin yetki ve sınırları dışında olan konularda, altını çizerek söylüyorum, asla Samandağ Belediyesi’ni hedef göstermedik. ‘Senin de sorumluluğun var’ dedik. Hala da söylemlerimizin arkasındayız. Bu süreçte hepimizin sorumluluğu olduğunu da üstüne basa basa yineledik.
Bu söylemlerimize rağmen ve tüm sorumluluğu siz seçilmişlerle paylaşma yolunda olmamıza rağmen, ‘elimizden bir şey gelmiyor’ dediğiniz noktada, birlikte çözüm yolu arama uğraşı içinde olduk. Elinizden bir şey gelmiyorsa, -bana ne- diyerek işin içinden sıyrılamazsınız’ dedik.” -Cemil Yıldız-