Samandağ’da yüzme kursları

Samandağ’da yüzme kursları

750 Kişi ücretsiz yüzme öğreniyor

Samandağ Belediyesi imkanlarıyla, Artemis Aqua Park yüzme havuzunda ücretsiz yüzme kursu sürüyor. Her dönem kursun 1 ay sürdüğü bildirildi. Toplam 720 öğrencinin katıldığı yüzme kursu, Artemis Aqua Park yüzme havuzunda gerçekleşirken, kurslar 3 grup halinde sürdürülüyor. Gruplar, Mahallelere göre; Pazartesi-Çarşamba, Salı-Perşembe ve Cuma-Cumartesi olacak şekilde belirlenirken, eğitimler de 3 grup halinde gerçekleşiyor.
Öğrencilere, Samandağ Belediyesi önünden kaldırılan araçlar ile kurs yerlerine kadar ücretsiz ulaşım sağlanıyor. Bu yüzme kursu ile beraber, denizde sıkça görülen boğulma olaylarına karşı çocukların, kendi kendilerine yetebilecek seviyede yüzme öğrenmeleri hedefleniyor.
Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Belediyemiz bünyesinde, yaz tatili boyunca çocuklarımızın bu tatili iyi değerlendirebilmesi adına, yüzme kursumuzu açtık. Samandağ Belediyesi olarak, şu anda 720 öğrencimize, taşıması dahil olmak üzere ücretsiz yüzme kursu veriyoruz. 10 tane hoca, 4 tane de cankurtaran eşliğinde yüzme kursumuz devam ediyor. Tabi çocuklarımızın yaz tatilinde dinlenebilmesi, stres atabilmesi ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu kursu düzenlemeye karar verdik. Önümüzdeki yıllarda da kursumuz devam edecek. Buna benzer sosyal etkinliklerimizi genişletmek istiyoruz. Kültürel ve sosyal etkinliklerimiz de devam edecek.
Çocuklarımızı izlemek üzere ve nasıl bir çalışma içinde olduğumuzu görmek üzere çocuklarımızı ziyaret ettik. Hocalarımızla görüştük ve öğrencilerimizi dinledik. Bir sıkıntı yok. Kendilerine kolay gelsin diyor, velilerimize hayırlı olsun diyorum.”
Yüzme Antrenörü Emrullah Sever ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Şu an Samandağ Belediyesi’nin kursiyerleri bizimle. Kursumuz 3 seansta gerçekleşiyor. Her seansta 250 çocuk olma üzere, toplam 750 kursiyerimiz var. Amacımız, öncelikle çocuklarımızın kendilerini kurtaracak seviyede yüzme öğrenmelerini sağlamak, sonraki süreçte ise, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesi sonucunda ülkemize yüzücü kazandırmak istiyoruz. Çünkü yüzme sektörü çok ayrı bir sektör. Yüzme, en önemli sporlardan bir tanesi. Burada yaklaşık 10 -11 hocamız ile birlikte çocuklara yüzme öğretiyoruz. Bu hocalarımız da stil bilen, kademesi olan, yüzme antrenörlüğünden gelmiş insanlar. Bütün öğrencilerimize yüzmeyi öğretmek istiyoruz. Buradaki asıl amacımız, çocuklara yüzme öğretmek ve sağlıklı gelişimlerini sağlamak. Daha sonraki süreçte amacımız ise, çocuklardan sporcu yetiştirip, kulüp bazında ülkemize güzel başarılar getirmek” dedi. -Selvi Günay

(Visited 1 times, 1 visits today)