Samandağlı Ebe’nin Plaket Gururu

Samandağlı Ebe’nin Plaket Gururu

Samandağ Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ebe Helen Camuz’a, Bakanlık destekli TEMAS Derneği tarafından plaket verildi. Samandağ Devlet Hastanesi, personelinin ödüllendirilmesinin sevindirici olduğunu şu mesajla duyurdu:
“Samandağ Devlet Hastanesi olarak, misyonumuzu hep geniş tutmayı hedefliyoruz. Emzirme danışmanız ve gebe okulu sorumlumuz Ebe Helen Camuz’un, Bakanlık destekli TEMAS Derneği’nden almış olduğu ödülünü gururla paylaşıyoruz.”
Samandağlı Ebe Helen Camuz’a verilen plakette şu mesaj yazılı:
“Geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştirmek adına, Anne sütü ve emzirme alanındaki çalışmalarınızdan ötürü teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz. Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği.”
-TEMAS Nedir?-
Kısa adı TEMAS olan “Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği; ilgili sağlık çalışanlarının bilgi, görgü ve deneyimlerini arttırıcı etkinlikleri desteklemek, bilgi görgü ve deneyimleri paylaşmak, annelerin eğitim düzeyinin yükseltilmesi, temel sağlık göstergelerinden olan ilk 6 ay sadece anne sütü oranlarını arttırmak ve buna bağlı olarak temel sağlık sorunları olan bebek ölümlerinin azaltılması gibi konular hakkında sağlık çalışanlarına güncel bilgiler aktarmak, anneleri eğitmek ve bu konularda politikalar oluşturmak için çalışır.
-Yusuf Cemil Karaçay-