Samandağlı şair Müge Sakallı ilk kitabını tanıttı:

Samandağlı şair Müge Sakallı ilk kitabını tanıttı:

“Ben bağırarak yazdım, sen içinden oku”
Kitapta, şizofren bir adamın 16 yaşında büyüsüne kapıldığı aşk, aşık olduğu kadın tarafından terkedilmesiyle başlayan ve intiharıyla sonuçlanan şiirler yer alıyor.

Samandağlı genç Şair Müge Sakallı, 4 yıllık bir emek sonrası yayınladığı şiir kitabı, “Ben Bağırarak Yazdım, Sen İçinden Oku” adlı kitabını tanıttı.
Dün, Edebiyatçılar Derneği Başkanı Nebih Nafile ile birlikte HGC’de yeni kitabını tanıtan Samandağlı Şair Müge Sakallı, ilçede Y. Vahit Karagülle ile gerçek, yaşanmış bir hikayeyi şiirler ile kaleme aldığını,

4 yıllık bir emek sonrası ilk kitabını yayınladığını, kitap içerisinde şiirin yanı sıra bestelenmiş ve bestelenebilir şiirler, şiirin verdiği duyguya paralel olarak sözler ve çizimler yer aldığını kaydetti, kitabın dikkat çekici bir yönünün de bazı şiirlerin sonunda mevcut olan karekodlar olduğunu bildirdi.
Şair Müge Sakallı, karekod yerleştirmesindeki temeli nedenin, anlatılmak istenen duyguyu en iyi şekilde yansıtmak olduğunu belirttikten sonra, kitabı şöyle özetledi:
“Şizofren bir adamın 16 yaşında büyüsüne kapıldığı aşkı, aşık olduğu kadın tarafından terkedilmesiyle başlayan ve intiharıyla son bulan yaşanmış bir hikayeyi ele aldık.”
-Cemil Yıldız-

(Visited 4 times, 1 visits today)