Şampiyon Serinyol Necati Oflazoğlu O.O.

Şampiyon  Serinyol Necati Oflazoğlu O.O.

Antakya’da ortaokullararası düzenlenen “Yıldızlar Antakya’yı Öğreniyor” Bilgi Yarışması’nı Serinyol Necati Oflazoğlu Ortaokulu kazandı.
Yarışma finali dün Antakya’da yapıldı. 7 Finalist okul kıyasıya yarıştı. Puan eşitlemesi olduğundan, yedek sorulara da geçilen Yarışma’yı Serinyol Necati Oflazoğlu ortaokulu kazandı.
Yarışma’da ikinciliği Üzümdalı Şehit Metin Sürer Ortaokulu alırken, Yarışma üçüncüsü de Büyükdalyan ortaokulu oldu.
Yarışmaya katılan okullardan Beyhan Gençay O.O.,Karlısu O.O., Akçaova Haldun Tınaztepe O.O. ve Ayşe Fitnat Hanım O.O. okulları ilk 3’e giremedi. Yarışma’da okullara 20’şer soru soruldu ve soruların tamamı Antakya ile ilgili oldu. Yarışma öncesi bir açıklama yapan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, amaçlarının, ortaokul düzeyinden itibaren Antakyalı çocuklarda Antakya’lılık bilincini aşılamak ve Antakya’yı tarihi, kültürü, örfü, adet ve gelenekleriyle tanıtma olduğunu bildirdi.
Yarışma sonunda şampiyon Serinyol Necati Oflazoğlu Ortaokulu öğrencilerine Şampiyonluk Kupası ile birer bisiklet hediye edilirken, diğer okul öğrencilerine de değişik hediyeler dağıtıldı. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 18 times, 1 visits today)