Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanatın iyileştirici gücü İskenderun sokaklarında 

Yüzyılın felaketine neden olan

Yüzyılın felaketine neden olan depremin yıkık dökük izlerini resim sanatıyla kapatma çalışmaları devam ediyor. İskenderun’da yaşayan ve depremin ilk günlerinden itibaren konteyner kentte yaşamını sürdüren ressam Erdoğan Akın, yaptığı resimlerle depremzedeleri gülümseten önemli bir katkı sunuyor. 

Çay Mahallesi Beş Temmuz Caddesi üzerinde bulunan Kervan Saray ve tescilli binanın enkazının görünmemesi için İskenderun Belediyesi’nin yaptığı ihata duvarını tuvale dönüştüren Akın, en işlek noktasındaki depremin izlerini çizdiği manzara çalışmasıyla gidermeye çalışıyor. Bu çalışmasıyla dikkatleri üzerine çeken ressam, depremin acı izlerini sanatla silme çabasında övgü topluyor. 

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez de Akın’ın bu çalışmasını yerinde gördü ve depremin izlerini sanatla silmeye çalışma çabasını takdirle karşıladı. Dönmez, “Sahil Bandı ve yakın bölgelerde hafriyatlarını kaldırttıktan sonra yaptığımız istinat duvarları ressam Erdoğan Akın tarafından Depremin izlerini silebilmek adına sanat eserine dönüştürülüyor. Erdoğan Akın’a teşekkür ediyorum” dedi.  – İlyas Yiğit-