Sanayi Alanlarına Projelendirme

Sanayi Alanlarına Projelendirme

Hatay Büyükşehir Belediyesi; mevcut sanayi alanlarının rehabilitasyonu ve genişlemesi, kurulması öngörülen sanayi alanlarının uygunluğu, uygun görülen projelerin yatırım programına alınması, yerleşim alanları içerisinde kalmış gayrisıhhi müesseselerin sanayi alanlarına taşınması hedeflerine ulaşmak için yeni sanayi alanlarıyla ilgili projelendirme çalışması başlatıyor.
Hatay’da yatırımı planlanan Mahrukatçılar Sitesi ve Oto Galericiler Sitesi yatırımlarının hazırlık çalışmalarına katkı sunmak ve örnek yatırımları yerinde incelemek amacıyla, HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Proje Koordinasyon Merkezi uzmanları tarafından Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası ve Gaziantep Mahrukatçılar Odası’na ziyarette bulunarak inceleme gezisi gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen bu çalışmalarla, yeni iş alanları yaratıcı ve istihdam sağlayıcı sektörleri hareketlendirmenin yanı sıra, sosyal altyapının iyileştirilmesi ve kaliteli kentsel mekanların oluşturulması, ticari alan kullanımlarının rehabilitasyonu gibi faktörlere hız kazandırılması hedefleniyor. -Gökay Gökdemir-