Şanverdi Bağdat’ta

Şanverdi Bağdat’ta

Hatay AKP Milletvekili Hüseyin Şanverdi, resmi sıfatla, güney komşumuz Irak’ın başkenti Bağdat’a gitti. Üç gündür Irak’ta bulunan Milletvekili Şanverdi, büyükelçi ve bazı yetkililerle görüşmelerde bulundu, bölgenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Bu arada, aralıklarla da şu 4 ayrı paylaşımı yaptı:
“Bağdat’tayız. Bağdat’taki İmam Kazimi Camii Külliyesi ve Makamını ziyaret ettik. Ziyaretimizi; Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akay ile birlikte gerçekleştirdik.
Bağdat’tayız. Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Bağdat’daki makamını ziyaret ettik. Ziyaretimizi; Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akay ile birlikte gerçekleştirdik.
Bağdat’tayız. Bağdat Büyükelçimiz Sayın Ali Rıza Güney, Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akay ile birlikte, Bağdat İmam-ı Azam Abu Hanife Hazretlerinin makamını ziyaret etti
Bağdat’tayız. Bağdat Büyükelçimiz Sayın Ali Rıza Güney, Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akay ve iş insanları ile birlikte, Türkiye Irak Dostluk Grubu Başkanı, Irak Milletvekili Dr. Dhafer Alaani Bey ile bir araya geldik.
Belen Müftüler Mahallemizde, hemşerilerimizin sorunlarını dinledik, taleplerini aldık, çözüm yollarını istişare ettik. Önce millet, önce memleket.” -Duygu Ertaş-