Şanverdi imzasıyla

Şanverdi imzasıyla

Hatay’daki susuzluk sorunu

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na, Hatay içme suyu sorunu ile ilgili yazılı bir soru önergesi verdi.

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesiyle, Hatay’daki su sorununu bu defa bir başka yüzüyle gündeme taşıdı.
Önergesinde, “Hatay ilimizin bazı ilçelerinde içme suyu sıkıntısı had safhadadır. Özellikle Samandağ, Kırıkhan, Reyhanlı, Payas, Yayladağı ve Hassa ilçelerimizde, susuzluktan, vatandaşlarımızın sağlık durumları tehlikeye girmiştir. Ayrıca Antakya ve İskenderun ilçelerimizde de su sıkıntısı görülmeye başlanmıştır. Hatay Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan HATSU, içme suyu problemini çözmek için her hangi bir çalışma yapmamaktadır. DSİ’nin yatırımlarını sabote edip, Hatay halkını bilinçli olarak susuz bırakarak mağdur etmiştir” diyen Hüseyin Şanverdi, Büyükşehir Yönetimi’ni suçladı ve şu mesajı verdi:
“Hatay halkı susuzluktan yanıyor. İnsanlarımızın sağlığı tehlikede. HATSU yetkilileri ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, görevini yapmıyor. EXPO 2021 ağaç, çiçek, böcek fuarına en az 1 Milyar TL para harcayarak, Hatay halkının parasını çarçur ediyor.” -Tamer Yazar-