Şanverdi, Irak Heyetiyle Görüştü

Şanverdi, Irak Heyetiyle Görüştü

Dileğimiz, Irak’ta bir an önce Hükümet kurulması…

Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Türkiye-Irak Parlementolararası Dostluk Grubu olarak, Irak’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Nazdar Ihsan Shiirzad’ı TBMM’de konuk etti. Şanverdi, ziyaretle ilgili kısa açıklamasında, “İki ülke arasında işbirliğinin hızlandırılarak artırılması hususunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Konuk Maslahatgüzarı Gazi Meclis’te ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Hüseyin Şanverdi, Irak’ta bir an önce hükümet kurulması ve iki ülke arasında dostluk grubunun oluşturulması temennisinde bulundu. Irak’la iş yapan iş insanlarına vize konusunda Irak hükümeti tarafından kolaylık sağlanmasını da talep eden Hatay AKP Milletvekili Şanverdi, iki ülke arasındaki ticaret hacmini 25 milyar Dolar’a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Hüseyin Şanverdi, güvenlik ve terör konusunda da iki ülke arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti. Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Nazdar İhsan Şırzad da Irak ve Türkiye arasında işbirliğini daha ileri bir seviyeye taşımayı istediklerini dile getirdi.

-Duygu Ertaş-