Şanverdi’den Mahalle Gezileri

Şanverdi’den Mahalle Gezileri

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi,Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesinin hemen ardından Reyhanlı’da mahalle ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşların sorunlarını dinleyip çözümler üretiyor. Her gün 4-5 mahalleyi ziyaret eden Şanverdi, çalışmalarını yürütüyor. Çalışmaların ilk günlerinde Reyhanlı’nın Beşaslan, Kuletepe, Nergizli, Varışlı, Öz Kurtuluş, Karacanlık, Kumtepe, Suluköy, Ahmetbeyli, Paşahöyük, Uzunkavak ve Uzunköy Mahallelerini ziyaret eden Milletvekili Şanverdi, hem mahalle muhtarlarıyla hem de hemşerileriyle bir araya gelerek görüş, talep ve önerileri doğrultularında istişarelerde bulunuyor.
-Taleplere yerinde çözüm-
Milletvekili Şanverdi, hemşerilerinin iletmiş olduğu sorunları ilgili Bakanlıklara anında iletiyor ve yerinde çözüm üretiyor. Çiftçilerin, yabancı uyruklu vatandaşlar adına bulunan arazileri ecrimisil yoluyla ekerek alamadığı desteklemelerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u arayan Şanverdi, konuyla ilgili Bakan Kurum’dan talepte bulundu. Bakan Kurum, Milletvekili Şanverdi’ye, yönetmenlik değişiklik çalışmalarının başlatılacağını ve değişiklik ile beraber yaklaşık 10 bin çiftçimiz ve 100 bin dekar arazinin desteklemeden faydalanabileceğini söyledi. Şanverdi, Bakan Kurum’a, hemşerileri adına ilgilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Ziyaretlerle ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı’dan sonra Altınözü ve Kumlu’da da ziyaretlerine devam edeceklerini ve her zaman sahada olacaklarını ifade etti. Şanverdi, borcu olduğundan dolayı elektriği kesilen Yarseli Sulama Birliği’nin talebiyle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile de görüşerek, yapılan çalışmalar neticesinde yeniden elektrik verileceğini ve bölge çiftçilerinin mağduriyetinin giderildiğini sözlerine ekledi. -Mehmet ÖZGÜN-