Sarı Çizmeli Mehmet!

Sarı Çizmeli Mehmet!

Günlük yaşamda sıkça kullanılan bir sözcük…

“Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” ifadesi telaffuz edilirken, kırsal insanı çağrıştırılmak istenir. Haberimize konu fotoğrafta görülen sarı çizmeli kişinin adı da MEHMET… Ancak O’nun farklı bir özelliği var! Bu Mehmet, diş hekimi ve DSP’nin Defne İlçe Belediye Başkan Adayı.
Hedefi yüksek. Defne ilçesine belediye başkanı olmak istiyor. Bu hedefe giden yolda da, ilçede küçükten büyüğe, kırsaldan kente hemen her yerde herkesle tokalaşmak, konuşmak, sohbet etmek, dertlerini dinlemek istiyor.
İşte DSP Adayı Mehmet Güzelyurt, dün sabah sarı çizmeleri ayağına geçirdi ve ilçedeki hayvan pazarına gitti. Çizme giymek zorundaydı, çünkü hayvan pazarında çamur neredeyse 2 karış yükseklikteydi. Ayakkabı ile girmek imkansız gibi.
DSP Adayı Mehmet Güzelyurt da belediye başkan adayı olarak sarı çizmeleriyle hayvan pazarına girdi. Oradaki sözü de, seçilmesi halinde, en geç 2 yıl içinde modern bir hayvan pazarı yaptıracağına dair oldu. Eğer kazanır da sözünde durursa, Sarı Çizmeli Mehmet Başkan, bu kez çizmelere gerek kalmadan, boyalı ayakkabısıyla hayvan hazarına girebilecek. -Cemil Yıldız-