Satışa izin yok

Satışa izin yok

Hatay BŞB’nin, asfalt yapımı ve Vakıf İşhanı parası için satmak istediği 2 gayrimenkule Meclis’ten yine izin çıkmadı.

AKP-MHP oyları ile teklif red…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Meclisi’nin Nisan dönemi ilk toplantısına, güne yine, gayrimenkul satış isteği ve teklifin AKP-MHP oylarıyla bir kez daha reddedilmesi damga vurdu.
Cuma günü, Başkan Lütfü Savaş’ın başkanlık ettiği toplantıda, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait bazı taşınmazların satışlarına ilişkin gündem maddesi görüşüldü. Antakya Kisecik ve Altınçay Mahallelerinde toplam 36 bin 705 metrekarelik 4 farklı alanın satışının yapılması hakkında konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili Ayhan Yavuz, daha önceki Meclis toplantılarında gündeme getirilen madde için yine ret oyu kullanacaklarını açıkladı.
AKP ve MHP gruplarının olumsuz tutumunu değerlendiren Başkan Lütfü Savaş, BŞB’nin kurulduğu 2014 yılından itibaren 102 milyon lira bedelle 557 dönüm arazi satın aldıklarını ve bu alanların sadece yüzde 9,4’ünü satarak, arazilerin üçte birinin maliyetini çıkardıklarını anlattı.
Mal ve arazi satma konusunda hevesli olmadıklarını söyleyen Savaş, Ak Parti hükumetlerinin sattığı yaklaşık 200 fabrika ve çeşitli kurumların isimlerini sıraladıktan sonra, “Bir yandan ayaklarımızı bağlayıp, bir yandan ‘hadi koş’ demek olmaz. Satış izni vermeyecekseniz, maddeyi gündemden çekelim. Biz, satışı; yol yapmak, Vakıf İşhanı için gereken ödemeyi yapmak için istiyoruz” dedi.
Uzun süren görüşmelerin ardından, ilgili gündem maddesi oylandı ve AKP-MHP oylarıyla oy çokluğuyla reddedildi. Toplantının ikinci oturumu bugün yapılacak. -Cemil Yıldız-