Satrançta Hatay için 2 iyi haber

Satrançta Hatay için 2 iyi haber

Beyaz Kale ve Altın Piyon,Türkiye Şampiyonu

Antakya’daki satranç kulüplerinden Beyaz Kale ile Samandağ ilçesi satranç kulüplerinden Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü, geçtiğimiz hafta sonunda Konya’da yapılan Türkiye 2. Ligi Türkiye Şampiyonası’ndan şampiyonluk kupalarını alarak ayrıldı.
Beyaz Kale Satranç Kulübü denildiğinde, akla gelen ilk isimler; Erkal Büyükaşık, Diyap Büyükaşık ile Ethem Büyükaşık. Büyükaşık ağırlıklı Beyaz Kale Satranç Takımı, Konya’da şampiyon olarak Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi.
Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan Hataylı Satranç Uzmanı Sultan Daban, Konya Şampiyonası ve Beyaz Kale’nin başarısı ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“Başarı Hatay ‘a çok yakışıyor. Biz, birlikte çok güzeliz, çok başarılıyız. Türkiye Kulüpler Satranç 2. Ligi Şampiyonu’nu Beyaz Kale Satranç Evi Derneği Kulübü’nü tebrik ederim, emeği geçen Diyap Büyükaşık, Erkal Büyükaşık ve Ethem Büyükaşık, emeğinize ve yüreğinize sağlık. İkinci Lig’den Birinci Lig’e yükselen Samandağ Altın Piyon Satranç Kulübü’nü tebrik ederim. Yine emek veren arkadaşlarım Pınar Civi ve Nevfer Nevfel Civi, Akın Çivi, sizin de emeğinize ve yüreğinize sağlık.”
-Cemil Yıldız-