SAVAŞ, 5-1 sonrası TV’lere konuştu:

SAVAŞ, 5-1 sonrası TV’lere konuştu:

5 yıllık emeğin ürünü…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Medipol Başakşehir-Hatayspor maçı sonrası açıklamalarında, bu başarının, 5 yıllık bir emeğin ürünü olduğuna dikkat çekti.
Maç bitiminde İstanbul Fatih Terim Stadı’ndan ayrılırken, çok sayıda TV ve basın mensubuna konuşan Başkan Savaş, iki takımı da gösterdiği centilmence mücadeleden dolayı tebrik etti. 3. Lig’e düşmek üzere olan bir takımın, 5 yıllık süre zarfında bugünlere geldiğini belirten Savaş’ın açıklamaları özetle şöyle:
“Takımımızın takdir gören bu başarısı, 5 yıllık bir emeğin ürünü. Sezona başlarken, Süper Lig’i tatlandırmaya geldik. Centilmence mücadelemize devam edeceğiz. Kulüp olarak, futbolu ve sporu daha önemli hale getirmeye çalıştık ve bunu yapmayı da sürdüreceğiz. Genç futbolcuları keşfedip, hem Türk futboluna ve hem de dünya sporuna kazandıracağız. Galibiyet dolayısıyla futbolcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum.”
BOUPENDZA’YA TEKLİFLER GELDİ
Lütfü Savaş, 19 maçta attığı 15 golle Süper Lig’de gol krallığı yarışında zirvede bulunan Aaron Boupendza’ya transfer teklifleri geldiğini de sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-