Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Savaş, AK Parti’lilere sordu

Amanos Tüneli 2013’te yapılacaktı,

Amanos Tüneli 2013’te yapılacaktı, ne oldu?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Partililerin, 2013 yılından beri Amanos Tüneli’ni dillendirdikerini ve yapacakları sözünü verdiklerini, ancak aradan geçen 6 yıl içinde hiç bir şey yapılmadığını söyledi. Seçim gezilerinin Hassa durağında bölge halkı ile sohbetinde bu konuya değinen Lütfü Savaş, şunları söyledi:
“Büyükşehir Başkanlığı görevine geldiğim günden bu yana benimle uğraşanlar önce şunu konuşsunlar; Amanos Tüneli’ni 2013’ten beri yapacağız diyorlar. Aradan 6 yıl geçmesine rağmen yapılmadı. Hassa’ya Organize Sanayi yapacaklarını söylediler, yapmadılar. Hassa, işsizlikten kan ağlıyor. Bu sene zeytinyağını satamadılar, üzüm de para etmedi. İnsanlar batmış durumda!”
Hatay BŞB Başkanlığı için CHP Adayı olan Lütfü Savaş’ın açıklamalarından özet şöyle:
“Bugüne kadar yapmış olduğumuz icraatları durdurma adına her şeyi yapan anlayış, ‘belediye bütçesini nereye harcadınız’ diye hesap sorma makamında değil, hesap verme konumundadır. Bizim harcadığımız her kuruş, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Müfettişleri denetimindedir. AKP’nin 17 yılda Hatay’a yapmadığını 5 yılda biz yaptık.” -Cemil Yıldız-