Savaş, AKP’li üyelerin HATSU kiralık araç eleştirilerini değerlendirdi:

Savaş, AKP’li üyelerin HATSU kiralık araç eleştirilerini değerlendirdi:

Devletimizin bizi denetlemesinden rahatsız olmayız, itirazı olan savcılığa başvurabilir!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, önceki gün gerçekleşen HATSU Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Meclis’in AKP’li üyelerin, özellikle HATSU kiralık araçlarıyla ilgili eleştirilerine cevaben, “Biz, devletimizin bizi denetlemesinden rahatsız olmayız, itirazı olanlar Savcılığa başvurabilir” açıklaması yaptı.
Pazartesi günkü HATSU Genel Kurulu’nda, faaliyet raporu hakkında bilgi veren HATSU Genel Müdürü İkbal Polat, 2020 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri projeler hakkında açıklamada bulunurken, yapılması planlanan birçok projenin 2021 yılında gerçekleştirileceğini ifade etti.
-DENETİMDEN RAHATSIZ OLMAYIZ-
HATSU Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Lütfü Savaş, HATSU’nun kiraladığı araçlar üzerine iktidar partisi temsilcilerinin yaptığı eleştirilere yanıt olarak şunları kaydetti:
“Bizim, kanunlar önünde boynumuz kıldan ince. İtirazı olan ve kafasında soru işareti olan arkadaşlarımız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Savcılık makamına başvurabilir. Biz, bütün yapmış olduğumuz işlemleri, devletimizin Savcısına açarız. Bu konuda müsterihiz. Devletimizin bizleri denetlemesinden rahatsız değiliz. İktidar Partisinin belediyelerinin de denetlenmesini istiyoruz. Balıkesir, Ordu ve Kayseri gibi büyükşehir belediyelerinin araç kiralama şeklini paylaşırsanız, size teşekkür edeceğim. İktidar partisinin mensubu olan arkadaşımızın, kendi iktidarda olduğu büyükşehir belediyelerinin araç kiralamalarını da tekrardan gözden geçirmelerini rica ediyorum. Ancak öyle mukayese edebiliriz. Bu konuyu tek taraflı mukayese etme şansımız yok. Lütfen Kayseri, Ordu ve Balıkesir Belediyelerini inceleyin, bu konuyu öyle tartışalım.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)