Savaş; HAMOK başkanlarıyla bir araya geldi

Savaş; HAMOK başkanlarıyla bir araya geldi

Ana gündem arıtma tesisinde top, taç’a atıldı…

Kısa adı HAMOK olan, Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu üyesi Meslek Odalarının Başkanları, önceki gün Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş ile bir araya geldi. Başkan Lütfü Savaş, toplantıyla ilgili olarak, “HAMOK üyeleriyle, ilimize dair birçok konuda istişare gerçekleştirdik. HAMOK üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde bir değerlendirme yaparken, edindiğimiz bilgiler, toplantıda ana gündemi oluşturan Defne-Turunçlu’daki arıtma tesisinin yol açtığı pis koku nedeniyle taşınması konusu uzun uzun görüşülse de, sonuçta karar alınmadığı ve ileriye yönelik vaatlerle sorunun geçiştirildiği şeklinde.
HAMOK üyelerinin ısrarlı tutumu karşısında, BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın, “TMMOB Raporunu okudum. HATSU’daki uzman arkadaşlarımıza inceletiyoruz,. Yapılacak değerlendirmeye göre hareket ederiz” dediği ve çalışması halen devam eden bir projede Eylül ayında alınacak sonuca göre hareket edileceğini söylediği öğrenildi.
HAMOK üyelerinin ise çıkışta yaptıkları kişisel değerlendirmede, Başkan Savaş’ın açıklamalarını tatmin edici bulmadıkları ve konunun zamana bırakıldığı izlenimi edindiklerini söyledikleri gözlendi. -Cemil Yıldız-