Savaş: Hatay’da spora gönül verenleri mutlu edeceğiz

Savaş: Hatay’da spora gönül verenleri mutlu edeceğiz

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve kulüp yöneticileri, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Başkan Savaş, toplantıdaki konuşmasında, geçen seneki gibi başarılı olacak bir takım kurduklarını söyledi ve “Kulübümüze diğer büyük kulüpler gibi basketbol, voleybol, hentbol ve kadın futbol branşlarını ekledik. Amacımız Hatay’da spora gönül verenleri sevindirmek ve mutlu etmek. Hatay halkının kenetlenmesine katkı sağlamak. Bunun için mücadele verdik ve vermeye devam edeceğiz” dedi.
Süper Lig’in yeni kulüplerinden biri olduklarını ifade eden Lütfü Savaş, “Burada hiç kimse şan ve şöhret peşinde değil. Tüm yöneticilerimiz kulübümüzün başarısı için çalışıyor. Hatayspor’un geleceğinin aydınlık olması için var gücüyle mücadele ediyor. Teknik ekibimiz amatör ruhla profesyonel olarak çaba harcıyor. Hepimiz aynı taraftayız ve bu gemiyi birlikte yürüteceğiz” diyerek basın mensuplarına takıma destek olmaları konusunda çağrıda bulundu.
Takımın yeni sezondaki hedefinin ne olduğu sorusuna samimiyetle yanıt veren Lütfü Savaş, “Geçen seneye göre daha geniş ve ahenkli bir kadro kurduk. Bu seneki hedefimiz ilk 10. Avrupa kupalarına katılabilirsek daha da mutlu oluruz” dedi.
Lütfü Savaş, son olarak Atakaş Hatayspor’un tüm şehrin takımı olduğunu ifade ederek “Bu takım Erzin’den Samandağ’a kadar 15 ilçemizin takımı. İlçelerdeki taraftarların maçlara rahatça gidiş gelişini sağlamak için Ulaşım Daire Başkanlığımızla bir toplantı yapacağız. Taraftarlarımızın maç günlerinde stadyuma toplu taşıma araçlarıyla gelip gidebilmesi için çalışma başlatacağız. Konuyla alakalı gerekli duyuruyu en kısa sürede yapacağız” dedi.  Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)