Savaş, İmamoğlu’na destek için İstanbul’da

Savaş, İmamoğlu’na destek için İstanbul’da

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı ve CHP’nin Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul CHP Büyükşehir Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek amaçlı olarak hafta sonunda İstanbul’a gitti.
Savaş, İstanbul’da Pazar günü gerçekleştirilen İstanbul Hataylılar Gecesi’ne de katıldı.
Geceye, İstanbul CHP Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katılan Savaş, İmamoğlu için, “Dürüst, sempatik, empati yapabilen bir kişi. Düzgün karakterli bir insanını seçilmesi için buradayım” dedi. Ekrem İmamoğlu’nun; Türk insanının hasletlerini içinde yaşatan, Türkiye’yi ve İstanbul’u kucaklayacak, insan sevgisiyle dolu bir kişi olduğunu söyleyen Lütfü Savaş, seçilmesi halinde de; bölmeden, parçalamadan, ötekileştirmeden, tüm İstanbulluları kucaklayacağına inandığını bildirdi.
Kısa adı HAYMADER olan Hatay Medeniyetleri Tanıtma ve Dayanışma Derneği ev sahipliğindeki gecede, pistte Ekrem İmamoğlu ile birlikte katılımcılara seslenen Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, “Ekrem İmamoğlu, partiler üstü bir belediyecilik anlayışı ile tüm İstanbulluları, Türkiye’yi kucaklayacak, dürüst, sempatik, empati yapabilen, düzgün karakterli, çalışkan bir belediye başkanıdır” açıklaması yaptı.
Ekrem İmamoğlu da, Hataylıların kendisini davet etmesine teşekkür ettikten sonra, tüm İstanbulluların belediye başkanı olacağı sözünü verdi.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, geceye katılımla ilgili şu kısa mesajı verdi:
“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte Hatay Medeniyetleri Tanıtma ve Dayanışma Derneği’nin (HAYMEDER) düzenlediği güzel gecede, İstanbul’daki Hataylı hemşehrilerimizle bir aradayız.” -Cemil Yıldız-