Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Savaş, İstanbul’da Gastronomi Fuarı’nda konuştu:

Hatay mutfağında yok yok…

Hatay mutfağında yok yok…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İstanbul’da devam eden Gastronomi Turizm Fuarı’nda 56 yerel televizyon kanalında canlı yayınlanan programda, fuarı değerlendirdi ve EXPO öncesi “Hatay Mutfağında Yok Yok” mesajı verdi.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, 10 Aralık’ta başlayacak EXPO’yu Hatay’da iki farklı bölgede yapacaklarını kaydederek, şunları söyledi:
“Antakya-Defne bölgesinde ulusal, İskenderun-Arsuz bölgesinde ise uluslararası mutfak ve bahçeler olacak. Ülkemizden 15 Büyükşehir katılacak. Onların gastronomisini ve bahçelerini misafir edeceğiz. Her iki bölgemizde kurulacak bahçe ve mutfaklar kalıcı olacak. Şehrimize gelen misafirler, hem ülkemizin şehirlerinin güzide bahçelerini hem de kadim mutfaklarını tatmış olacak.”
Hatay mutfağını zenginliğinden de bahseden Savaş, “600’ün üzerinde yemek çeşidimiz var. Zeytinyağı ve çeşitli otlarla yaptığımız Akdeniz Mutfağını yansıtan rejim yemeklerimiz var. 7 ilçemizin denize kıyısı olduğu için zengin deniz mahsullerimiz var” açıklaması yaptı. -Haber/Cemil Yıldız-