Savaş mağduru engelli çocuğa tekerlekli sandalye

Savaş mağduru engelli çocuğa tekerlekli sandalye

Suriye’nin Humus kentinden ailesiyle Reyhanlı ilçesine gelen, doğuştan ve konuşma engelli 9 yaşındaki Dimem Batar’ın yüzü tekerlekli sandalyeyle güldü. 3 yıldır Reyhanlı’da çadırda kalan Humuslu ailenin, doğuştan yürüme ve konuşma engeli bulunan çocuğuna, Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği sahip çıktı.
Derneğin başkanı Fatih Demir, yaptığı açıklamada, Hatay’a zaman zaman yardım amacıyla geldiklerini belirterek şöyle konuştu: ”Daha önceki ziyaretlerimizde 9 yaşındaki Humuslu Dimem Batar kardeşimize tekerlekli sandalye talep edilmişti. Uşak Belediyesinin aracılığıyla Almanya’da yaşayan bir kardeşimizin bağışladığı sandalyeyi biz de dernek olarak Suriyeli ailemize teslim ettik. Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz, 9 yaşındaki kardeşimizin sevinci bize yeter.”
Tekerlekli sandalyeye kavuşan Batar’ın büyük sevinç yaşadığı görüldü. Suriyeli aile de yardım edenlere teşekkür etti. Öte yandan, dernek yetkilileri tarafından, yurt dışından bağışlanan 5 tekerlekli sandalye daha Reyhanlı ilçesindeki ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtıldı. -Mehmet ÖZGÜN-