Savaş: spor, ekonomiyi büyütür…

Savaş: spor, ekonomiyi büyütür…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya üzerinden katıldığı bir canlı yayında, sportif faaliyetlerin aynı zamanda şehrin ekonomisine büyük katkı sağladığının altını çizerek, “Salgından dolayı, belki bunu geçen sene çok hissetmedik ama… Yeni sezonda maçlar en az yüzde 30’luk kapasite ile oynanacak. İşte o zaman, esnafımız bunu daha iyi anlayacak. Hatayspor’un Süper Lig’de olması, şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır” dedi.
Gazeteci Sadullah Ergin ile Hatayspor tribün temsilcisi Mehmet Deviren’in sunduğu “Dobra Dobra” adlı canlı futbol programına katılan Hatay BŞB Başkanı Lüttfü Savaş, İş İnsanları Recep Atakaş ve İbrahim Seyfittinoğlu’nun Bordo-Beyazlı Takıma büyük katkı verdiğini bir kez daha yineleyerek, Recep Atakaş’ın isminin yeni stadyuma verilmesi gibi bir talebi asla olmadığını hatırlattı ve şöyle devam etti:
“O dönemde, Recep Bey’in ismiyle Atatürk’ün ismi polemik haline getirildi. Recep Bey, Ata’mızın ismini sildirip kendi ismini yazdıracak bir kişi değildir. Oranın adının Hatay Recep Atakaş Stadı olmasını, Sayın Valimizle birlikte biz düşündük.” -Cemil Yıldız-