Savaş: Vicdanım rahat

Savaş: Vicdanım rahat

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, bir tv programında yaptığı konuşmada, 5 yıl boyunca yaptıklarını ve önümüzdeki dönem projelerini sıraladı, hizmetlerinden dolayı da vicdanının rahat olduğunu vurguladı. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerde kendisini ve ailesini düşünmediğini söyleyen Başkan Savaş, “Sadece Hatay’a hizmet etmeyi ve vatandaşlarımızı düşündüm. Hatay’ın yıllardır biriken sorunlarını çözdük. Ve bunun için vicdanım rahat” dedi. Hatay’daki baraj sayısının polemik konusu olduğunu ve Cumhurbaşkanı’nın bu konuda yanlış yönlendirildiğini bir kez daha yineleyen Başkan Savaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a maalesef yanlış bilgi verildiğini söyledi ve şunları dile getirdi:
“Yüzde yüz biten bir tane bile baraj yok. Galiba Amik Ovası’nda biriken suları baraj zannediyorlar. 2012’de bitmesi gereken Karaçay Barajı’nı 2017’de açtılar ancak bitmedi. Çünkü gövde ile dağ arasında su bütünleşmiyor ve dakikada 250 litre su kaybı var. İsale hattı, arıtma tesisi ve depoları bitmemiş. Dostluk Barajı’nın temeli atıldı ama çalışma yapıldı. Reyhanlı Barajı 2015 yılında bitecekti. 2019 oldu hala bitmedi. Tahtaköprü Barajı’nda gövde yetersiz. Böyle olunca kapakları açtılar ve Amik Ovası sular altında kaldı. Bununla beraber bitmeyen göletler de var.”
Bu seçimin siyasi parti seçimi olmadığını programdaki konuşmasında belirten Başkan Savaş, “Vatandaşlarımız bu seçimde parti değil kişi seçecek. 6 ilçeyi kazanacağımızı düşünüyorum. İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin ve Büyük Birlik Partisi’nin ilçe belediyelerini kazanabileceğini düşünüyorum. Biz de hemşerilerimizin teveccühüyle galip geleceğimizi düşünüyorum” dedi. -Mehmet ÖZGÜN –