SAVAŞ’a Fuar Alanı Satışı soruldu:

SAVAŞ’a Fuar Alanı Satışı soruldu:

566 Dönüm Arazi Kazandıran Kişinin 21 Dönüm Satma Hakkı Olmalı…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kısa süre öncesine kadar ilimiz gündemine oturan, çevre yolu üzerindeki fuar alanının satışı ile ilgili soruya cevaben, “Bizim hizmet yapmamızı engelliyorlar. Ben, Büyükşehir Belediyesi’ne 566 dönüm kazandırmış bir kişi olarak, kendimde 21 dönümlük alanı satma hakkını görmekteyim” dedi.
Önceki gün, Milletvekili Mehmet Güzelmansur ile birlikte düzenlediği toplantıda gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Başkan Lütfü Savaş, özetle şöyle dedi:
“Fuar alanı dedikleri yer, fuar alanı değil, ticaret ve konut yapımı için bir arsadır. Dönemimizde, Büyükşehir Belediyesi’ne 566 dönüm arazi kazandırdık. 21 dönüm satmak istediğimizde ise kıyameti kopardılar. Oysa Antakya Belediyesi, bir önceki dönemde 100’ün üzerinde gayrimenkulü sattı. Keza AKP’li Hassa Belediyesi de 100’den fazla dükkan, işyeri, konut ve arsa sattı Bunlara ses çıkarılmıyor, ancak bize, hizmet üretme adına yaptığımız bu satışa karşı kıyameti kopartıyorlar.
Şu bilinsin ki, Türkiye’deki 31 Büyükşehir Belediyesi arasında en az gayrimenkul satışı yapan belediye, Hatay Büyükşehir Belediyesi’dir. Ancak, hizmetlerimizin engellenmesi için de ne gerekiyorsa yapılıyor.” -Cemil Yıldız-