Savaş’a görkemli karşılama

Savaş’a görkemli karşılama

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hafta sonunda, doğduğu köyde, baba ocağı olan Yayladağı ilçesine bağlı Dağdüzü’nde (Çaksına) hemşehrileriyle bir araya geldi. Görkemli bir karşılamayla ağırlanan Başkan Savaş, Dağdüzü Mahalle Muhtarı Hasan Ekmekçi’nin mahalle meydanında gerçekleştirdiği kahvaltı programında çok sayıda mahalle sakiniyle sohbet ederken, Dağdüzü Mahalle Muhtarı Hasan Ekmekçi, Doç. Dr. Lütfü Savaş ile gurur duyduklarını belirtti ve “Gittiği yolda Allah yolunu açık etsin. Hatay’ın tüm ilçelerinde ayrım yapmadan yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı hayır dualarımız onunla” diye konuştu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise doğduğu köyün topraklarında çocukluk yaşamını hatırladı ve şunları söyledi:
“Doğduğum bu topraklardan öğrenim hayatımı ilerletmek için çıktım. Kendimi en iyi şekilde geliştirerek memleketime yararlı olmak için adımlar attım. Allah, bana şehrime hizmet etmeyi nasip etti ve ben de bunu layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum. Erzin’den Yayladağı’na, Hassa’dan Samandağ’a kadar bu şehrin önce huzurunu ve kardeşliğini pekiştirmek için çalışıyor, hizmeti adil ve eşit bir şekilde dağıtmak için uğraşıyorum. Memleketimiz daha huzurlu olsun diye mevsimleri karıştırıyor, gece gündüz demeden vatandaşlarımıza layık olmak için hizmet üretiyoruz. Hatay kalkınsın, geleceğimizin teminatı gençlerin daha iyi yerlerde yaşam sürdürebilsin diye uğraşıyoruz.
Bu şehri yönetmek için vizyon, zeka, cesaret ve enerji sahibi olmak lazım. Allah bana tüm bu güçleri vermiş ve bende kullanıyorum. Ancak bu şehre fitne sokmak isteyen çok fazla insan var, bunları unutmayın. Bu günlerimizi karartacak bir sürü hamleler yapılıyor. Başta benim köylülerimin şuurlu olması lazım. Yoksa bu coğrafyada var olamayız. Bilinçli ve birlikte hareket ederek yarınlarımızı aydınlatabiliriz.”
-Cemil Yıldız-

 

(Visited 2 times, 1 visits today)