Savaş’ın, sağanak yağış sonrasıyla ilgili görüşü:

Savaş’ın, sağanak yağış sonrasıyla ilgili görüşü:

Altyapısı eski bölgeler sıkıntı yaşadı

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece Antakya’da etkili olan aşırı yağışlarla ilgili açıklamasında, “Altyapısı sistemi eski olan yerlerde sıkıntı yaşadık” dedi. Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Çarşamba gecesi saat 23.00’ten sonra başlayan yağışla birlikte, ekiplerin teyakkuza geçtiğini kaydetti ve şunları söyledi:
“Saatte 90 kilogram yağış düşmüş. Sistemin eski olduğu bölgelerde sıkıntı yaşandı. Bu gibi doğal afetlerde, her kurum sıkıntı yaşayabilir. Karadeniz’de yaşanan durumda, hükümet, devletin her imkânını kullanmasına rağmen aciziyet yaşadı. Çok şükür can kaybımız yok. Maddi kayıplar için de elimizden gelen tüm desteği vatandaşlarımıza sağlayacağız.
İklim değişikliği konusuna müdahale edemezsek, bu görüntülerle daha sık karşılaşırız. Küresel ısınma ve mevsim değişikliğinin etkileri, insanlığı daha fazla yoracak. Doğal afetler, sadece belediyeleri ilgilendiren bir konu değil. Önemli olan, birlik ve beraberlik içinde mücadele etmek. Hatay’ımıza geçmiş olsun.”
Başkan Lütfü Savaş, açıklamaları sırasında, BŞB’nin il genelinde yaptığı altyapı hizmetlerinin devam ettiğini de bildirdi.. -Duygu Ertaş-

(Visited 2 times, 2 visits today)