Savaş’ın Sunumu Dusseldorf’da

Savaş’ın Sunumu Dusseldorf’da

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, önceki gün Almanya’nın Duesseldorf kentinde ilimizi tanıtan bir sunumda bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AİPH İlkbahar 2017 Genel Kurul Toplantısı’nda, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 Botanik EXPO Sergisi’ne katılımının onaylanacağı çok önemli bir sunumda bulundu. Bu amaçla Almanya’nın Düseseldorf kentine giden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı SAVAŞ’a kalabalık bir heyet eşlik etti. Savaş’ın Almanya’nın Duesseldorf kentindeki Genel Kurul’da çok önemli bir ikna sunumu yaptığı ve beğeni topladığı kaydediliyor.
SAVAŞ’ın yorumunu izleyen Hatay heyetindeki bir STK temsilcisinin yorumu şöyle:
“Gerçekten Hatay tanıtımı için bir dönüm noktası ve şuan bizler bu tarihi ana şahitlik ediyoruz. Dilerim sonuç olumlu çıkar. Memleketimiz, yaşadığı sıkıntılı günleri bir nebze geride bırakır ve 2017 yılı bizim, yani HATAY’ın yılı olur.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sunumu ardından sosyal medya üzerinden şu yorumu paylaştı:
“Medeniyetler Bahçesi temasıyla aday olduğumuz EXPO 2021 için Almanya’da sunumumuzu yaptık. Hatay’ımızın eşsiz değerlerinden aldığımız güçle, şehrimizin adını dünya sahnesinde daha fazla duyuracağız.”
-Gökay Gökdemir-