Savaş’tan 30 Ağustos Mesajı:

Savaş’tan 30 Ağustos Mesajı:

Zaferle Sonuçlanan Kahramanlık Destanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, bugünün, zaferle sonuçlanan bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti. Türk Milletinin, tek vücut olduğunda başaramayacağı hiç şeyin olmadığını ifade belirten Hatay BŞB Başkanı Savaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı şöyle:
“Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçen ve Türk Milletinin yeniden doğuşunun ifadesi olan 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin taçlandırıldığı tarihtir. Yıllardır, sevgi, barış ve kardeşlik ruhuyla, tüm renkleriyle bir arada yaşayan, millet olmayı devlet olmaya tercih eden biz Hataylılar, 30 Ağustos ruhuyla gurur duymaya ve yaşamaya devam edeceğiz. Bizler, bin bir zorluk ve cefayla kurulan cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, onları yücelteceğiz. Ay yıldızlı bayrağımıza, cumhuriyetimizin kazanımlarına, vatanımıza, milli ve manevi değerlerimize sarılmaya devam edeceğiz.
Her yıl artan mutluluk ve gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü kutlu olsun. Ebedi kahramanlık destanını yazarak bize cennet vatanımızda hür yaşamayı armağan eden bu eşsiz zaferin mimarı ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü ve şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, kahraman Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”
-Selvi Günay-