Savaş’tan zehir zemberek sözler!

Savaş’tan zehir zemberek sözler!

“Ya ispat etsinler, ya istifa etsinler”

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, önceki gün katıldığı bir radyo programında, AKP Milletvekili Adem Yeşildal ile AKP İl Başkanı Ahmet Atıç hakkında zehir zemberek sözler söyledi.
BŞB Başkanı Savaş’ın, kendisine yönelik eleştiri ve iddialara cevaben Mazman Radyoları’ndaki açıklamaları şöyle:
“Hatay’ı, hukuk bürosundan yönetiyorlar! AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ile İl Başkanı Ahmet Atıç’ın mahkemede duruşmaya çıktıkları bile görülmemiş. Ama her ne hikmetse, ayda 600 Bin TL civarında gelirleri var. Bu gelir nereden geliyor, araştırılsın.
Oturdukları yerde ‘ona buna çamur atarak’ siyaset yapılmaz. İkisinin de yaşı genç ve ikisi de ‘Tükenme Sendromu’ içerisindeler. Bana iftira atıyorlar, ama avukatlık yapmadıkları için hukuki sistemini de bilmiyorlar. Benim mal varlığım ortada. Her yıl mal varlığını açıklıyorum. Bu iki delikanlı ve onların pirleri de mal varlıklarını açıklasınlar, halkla paylaşsınlar. Yıllardır belediye başkanlığı yapıyorum. Rabbime şükürler olsun, bugüne kadar kimse bana ‘hırsız’ diyemedi.
Hatay’ı, hukuk bürosundan yönetmeyi ve fitne üretmeyi bıraksınlar. Vekil Adem Yeşildal ile İl Başkanı Ahmet Atıç mal varlıklarını açıklayamazlarsa, biri vekillikten diğeri de il başkanlık görevinden istifa etsinler.
Bizim yaptığımız her iş hukuka uygundur. Hiç kimse bize ‘yolsuzluk yapıyorsunuz’ diyemez. Yeşildal ile Atıç’a 1 ay mühlet veriyorum. Bizimle ilgili suç duyurusunda bulunmadıkları takdirde, ben onların hakkında suç duyurusunda bulunacağım.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)