Şaydak finalist…

Şaydak finalist…

Antakyalı yüzücü Ömer Şaydak, 9 yaş kategorisinde 580 yüzücü arasında Türkiye yarı finalisti oldu.

Antakyalı Yüzücü Ömer Şaydak, Hatay yüzme müsabakalarında, 9 yaş grubunda daha önce elde edilmemiş bir başarıya imza attı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Müsabakaları’nda 12 ilden gelen 580 sporcu arasından yarı finale kalarak büyük bir başarı elde eden ‘torpido’ lakaplı Antakyalı yüzücü Ömer Şaydak, Kayseri’de yapılan müsabakalardan da dereceyle ayrıldı ve adını finale yazdırdı.

 Şaydak, 1-2 Nisan tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak finalde boy gösterecek. Hatay’ın gururu olan Ömer Şaydak, Çanakkale’de; İstanbul, Bursa, Ankara ve Kocaeli gibi yüzmede milli takımları sırtlayan ve tarih yazmış 12 ilden gelecek sporcularla yarışacak.

Yüzme Milli Antrenörü Murat Şaydak, yeğeni Ömer Şaydak’ın başarısı ile ilgili şunları söyledi:
“Hatay adını, finallere taşıdık. Bu gurur hepimizin. Bu gurur Hatay’ın. Kayseri’de yapılan yüzme yarı finallerinde Hatay’dan sadece Ömer vardı. Orada 50 metre serbestte 9 yaş 46 sporcudan ilk 3’e girerek bronz madalya, 50 metre kelebekte 9 yaş 21 sporcu arasında ikinciliği kazandı ve gümüş madalya aldı. Büyük bir başarı elde eden ve bizi sevince boğan Ömer, şimdi de Çanakkale’de yapılacak Türkiye finallerinde yarışacak.” -Cemil yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)