Şef Murat Cüzdanoğlu’ndan Lezzetli Mezeler

Şef Murat Cüzdanoğlu’ndan Lezzetli Mezeler

Masterchef eski yarışmacısı Murat Cüzdanoğlu ile Fenomen Öykü Atcı, Altıkapı Restoran’da “Yılbaşı Meze Tadımı ve Workshop” etkinliği gerçekleştirdi. Yağışlı havaya rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte coleslaw salata, pancar mezesi ve antioksidan deposu olan, lif ve yağ bakımından zengin avokado ile yapılmış lezzetler yer aldı.

Yemeklere kırmızı rengini veren ve en dikkat çeken pancar ile lezzetli bir meze oluşturan Murat Cüzdanoğlu, meze içerisinde kullanılan süzme yoğurt yerine tuzlu yoğurt kullanılabileceğini ve böylece ortaya bir Antakya mezesi çıktığını söyledi. Cüzdanoğlu, bu püf noktasını, yemek kitabı olan Gökhan Moralıoğlu’ndan aldığını söyleyerek, mutlaka denenmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Rengi kadar vitaminleri de övülmeye değer bu sebzenin içinde C vitamini, fosfat, magnezyum, potasyum, kalsiyum gibi birçok mineral bulunuyor. Beyaz lahana, havuç, sarımsak ve salataya özel sosun birleşimiyle ortaya çıkan ve beğenilen lezzet Coleslaw Salata da etkinliğin içinde yer aldı. Cüzdanoğlu, katılan misafirlerle, salatanın yapımını ve püf noktalarını da paylaştı.

Etkinliğin konuğu hemşehrimiz Öykü Atcı ise samimiyeti ve esprileriyle, etkinliğe katılan herkesin gönlünde taht kurdu. Gelenlerle tek tek ilgilenen Atcı, mezelerin ve etkinliğin sürprizi olarak yer alan özel lezzet Falafel yemeğinin de servisini kendi yaptı.

Etkinlik sonunda, katılımı ve özverisi için Öykü Atcı’ya teşekkür eden Murat Cüzdanoğlu, burada yaptığı mezelerin tariflerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşacağını duyurdu. Öykü Atcı ise keyifli vakit geçirdiğini söyleyerek, gelen herkese teşekkür etti. -Haber/Duygu Ertaş-