Şehidimize Son Görev

Şehidimize Son Görev
İdlib’den yaralı olarak Türkiye’ye getirildikten 2 hafta sonra Şehit olan, Hatay-Kırıkhanlı Piyade Uzman Onbaşı Haydar Şenel’in cenazesi, devlet töreniyle toprağa verildi.

Hatay-Kırıkhanlı, Piyade Uzman Onbaşı Haydar Şenel, görev yaptığı Suriye-İdlib’de, Zeytin Dalı Harekat Bölgesi’nde yaralandıktan sonra tedavisi için getirildiği Türkiye’de Şehit oldu. Kırıkhanlı Şehidimiz, dün, devlet töreniyle toprağa verildi.

13 Mayıs’ta teröristlerce gerçekleştirilen havan saldırısı sonucu yaralanan ve tedavisi için Hatay’a getirilen, MKÜ Araştırma Hastanesi’nde bir süre tedavi gördükten sonra Şehit olan Şenel’in cenazesi, önce Kırıkhan ilçesi Aydınlı Mahallesi’ndeki baba evine götürülerek, helallik alındı. Kırıkhanlı, henüz bekar olan 24 yaşındaki Şehidimizin cenazesi, daha sonra Kırıkhan Asri Mezarlığı’ndaki Hacı Meyrem İçcan Camisi’ne getirildi. Burada İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin kıldırdığı cenaze namazının ardından, Şehit Haydar Şenel’in naaşı mezarlıktaki Şehitliğe defnedildi.
Kırıkhanlı Şehidimizin dün gerçekleşen son yolculuğu törenine, Şehidin ailesi ve yakınları yanı sıra Vali Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı. -Cemil Yıldız-