Şehirlerarası otobüs yolculuğunda

Şehirlerarası otobüs yolculuğunda

Kısıtlamada esneklik

Şehirlerarası otobüslerde uygulanan yüzde 50 koltuk kısıtlaması şartına iyileştirme yapıldı. Yeni değişikliğe göre, aynı aileden seyahat edecek kişiler, otobüste de yan yana seyahat edebilecek.
Edinilen bilgilere göre, otobüslerde yolcu taşıma kapasitesi, ‘aile’ düzenlemesi ile değişti. İlerleyen günlerde, koltuk sınırlamasının tamamen kaldırılmasını beklediklerini söyleyen otobüs firmaları temsilcisi, şunları söyledi:
“Aynı aile bireyleri, aynı otobüste yan yana seyahat edebiliyor. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte işler açıldı. Geçmiş döneme göre çok daha iyi gidiyor. İlerleyen günlerde koltuk sınırlamasının tamamen kalkmasını bekliyoruz.
Çekirdek ailelerin yan yana oturmasına müsaade edildi. Bu, bir miktar daha koltuğu kullanabilmemize imkan verse de, halen koltuklarımızı tam kapasite ile kullanamıyoruz. Tek başına seyahat eden yolcularımızın yan koltuklarının boş kalması uygulaması devam ediyor. Yani yolcularımızın yan koltuğunda ailelerinden başka bir yolcu seyahat edemiyor.” -Haber Merkezi-

(Visited 1 times, 1 visits today)