Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit adı, parka verildi

Şehit eşinin hayali 11

Şehit eşinin hayali 11 yıl sonra gerçek oldu

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Şehit eşinin hayalini gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Bundan tam 11 yıl önce, 2011’de, Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Murat Bulkan (45), intikal eğitimi sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu görev şehidi olmuştu. Şehidin kızı Edanaz, yine babası gibi Polis Memuru olan Ali Eroğlu ile 3 yıl önce mutlu bir evlilik yaparken, anne Bulkan’ın Antakya Belediyesi’nden bir isteği oldu.

Şehit eşinin isminin bir yere verilerek yaşatılmasını isteyen acılı eşin bu hayalini, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz gerçeğe dönüştürdü ve Şehit adını, ilçede bir parka verdi. İzzettin Yılmaz, dün Şehidimizin eşi, İl Emniyet Müdürü ve Vali Yardımcısı ile birlikte, Şehidin ismi verilen parka gitti ve hayali gerçeğe dönüştürdüğü için de bu sevinci ve gururu Şehit ailesiyle birlikte yaşadı.

Başkan Yılmaz, yapılan çalışmaya dair şunları söyledi:

“Şehidimizin eşinin hayalini Antakya Belediyesi olarak gerçeğe dönüştürdük ve Saraykent Mahallesi Parkımıza, Şehit Özel Harekat Polisi Murat Bulkan Parkı adını verdik. Bu vesileyle, vatan uğruna Şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.” -Cemil Yıldız-