Şehit Ailesi Ziyaretinde Sürpriz Telefon!

Şehit Ailesi Ziyaretinde Sürpriz Telefon!

İçişleri Bakanımız, Cudi’de mi, Gabar Dağında mı?

Şehit Annesi, Bakan Soylu’ya, “Ben seni televizyondan görüyorum, çok seviyorum” dedi.

Hatay AKP Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, hafta sonunda, seçim bölgesinde bir Şehit ailesini ziyarete gitti.

21 Mart 2016 yılında, terörle mücadele sırasında Şehit düşen Hidayet Atmış’ın ailesini ziyaret eden Milletvekili Yayman, Şehit ailesi ziyareti sırasında, Şehidimizin babası ile annesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştürdü. Sürpriz telefon görüşmesi sırasında, Milletvekili Yayman, numarayı çevirdikten sonra karşısında Bakan Soylunun sesini duyunca, “Sayın Bakanım, biz sizi acaba, ‘Cudi dağında mı Gabar dağında mı?’ diye bekliyorduk, sizi bulduk, şansımız varmış” dedi ve telefonu Şehit babasına verdi.

Bakan Soylu, Şehidimize Allah’tan rahmet diledi, ailesinin ihtiyaçları olup olmadığını sordu, devletin ise Şehitlerin geride bıraktıklarının emrinde ve hizmetinde olduğunu, olacağını söyledi.

Şehit babası, İçişleri Bakanı Soylu’yu TV’lerden tanıdığını, çalışmalarını çok beğendiğini söylerken, Şehidin annesi Ayşe Atmış da, “Sayın Bakanım, ben seni televizyondan izliyorum, televizyondan çok seviyorum. Sen benim oğlumsun” dedi. Bakan da Şehit annesine, “Sağ olun, ellerinizden öpüyorum” dedi.

Milletvekili Yayman, görüşmeyi şöyle paylaştı:

“21 Mart 2016’da Nusaybin’de Şehit düşen hemşerimiz Hidayet Atmış’ın bizlere emaneti olan ailesini ziyaret ettik. Şehidimiz şahsında, tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Vatan, size minnettardır.”