Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Polis Metin Sürer Parkı…

Kamelya çökmüş, çöpler her

Kamelya çökmüş, çöpler her yerde!

Sık sık adının önüne ‘kadim’ kelimesi eklenen, ‘medeniyetler kenti’ olmasıyla da övünülen Antakya’nın Şehit Polis Metin Sürer Parkı’nın halini tüm hafta sonu boyunca görmeyen, fark etmeyen, müdahale etme gereği bile duymayan yerel yöneticilere soralım mı, “neredesiniz?” diye?

Vatandaşın sık sık ‘düzenli bir şekilde temizlenmiyor’ şikayetine neden olan Şehit Polis Metin Sürer Parkı, bu defa, tüm hafta sonu fark edilmeyen kiriyle, çöpüyle ve olduğu yere adeta çöken kamelyasıyla gündemde.

-RAHATLAR!-

Yaşlıların, çocukların, dinlenmek isteyen vatandaşların adeta mola aldıkları bir ortam yaratan parkın sorumluluğunda duran yerel idarecilerin nasıl olup da duruma müdahil olmadıklarını anlayamadıklarını ifade eden vatandaşlar, paylaştıkları şikayetlerinde “biraz özen” demeyi ihmal etmediler.

O.Ç. >> Bu hafta sonu, çocuğumu parka gönderemedim. Belki birileri ya da sokak hayvanları, bilmiyorum, tüm çöp bidonlarının içi yere saçılmış durumda kaldı, Cumartesi ve Pazar. Pazartesi işe giderken de durum aynıydı. Rahatlar, diyebileceğim tek şey bu! Ne yazık ki insanımız pis, bizi yönetenlerin hizmetleri ise yetersiz.

H.P. >> Pandemide bir şey öğrendik! Her şeyin başı temizlik, hijyen! Bizi yönetenlerin, parkın bu durumuna tüm hafta sonu boyunca müdahale etmediklerini izlerken, “Yazık! Hizmet, bu mu?” dedim kendi kendime… Aslında şaşırmamak gerekiyor. Sanki hep böyle değil miydi?

G.Z. >> Allah’tan yaz değil, sıcak hava yok. Yoksa bu pisliğin içinde bir de sineğiyle, böceğiyle uğraşırdık. İnsanların parkları kirletmesini de anlamıyorum, belediyenin bir parkı bu kadar uzun bir süre kontrol bırakmasını da! Allah’a emanetiz!

P.V. >> İsmail Bey zamanında, eskiden her gün temizlenirdi, şimdiki belediye, hatırladıkça ekip gönderiyor! Onlar da haklı! Hafta sonu, tatil zamanı! Onlar da bir güzel dinlenmişlerdir ve artık bu hafta bir zahmet temizlerler! İnşaallah!

Tamer Yazar