Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehrimizi, Defne Mustafa Kemal Akbay İlkokulu temsil etti…

“Şehrin kültür elçisiyim” projesi

“Şehrin kültür elçisiyim” projesi ile tanıtım atağı

Milli Eğitim’e bağlı e-Twinning projeleri kapsamında; Hatay, İstanbul, Manisa, Balıkesir, Ordu, Erzurum, Diyarbakır ve Antalya’dan öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yapılan ‘Şehrin Kültür Elçisiyim’ Projesi’nin bitiş aşamasında muhteşem bir kapanış webinarı gerçekleştirildi. Webinar’da, Karadeniz türküleri seslendirilerek öğrenci, veli ve öğretmenler neşeli ve eğlenceli bir atmosferde projelerini bitirdi.
Projede ilimizi, Defne Mustafa Kemal Akbay İlkokulu’ndan Eğitimci Serdar Birkeser temsil etti. Proje kapsamında şehrin yemekleri, türküleri, tarihi yerleri ve benzeri güzellikler tanıtıldı. Proje, yaklaşık olarak 6 ay sürdü. Birkeser, projedeki katkılarından dolayı Okul Müdürü Hüseyin Sarıoğlu ve Serkan Oflazoğlu’na teşekkür etti. Proje kapsamında, veli ve öğrenciler, büyük bir özveri ve istekle çalışmalar gerçekleştirdi, şehri en güzel şekilde tanıttı.
Proje dahilinde ayrıca, öğrenci ve velilere internet güvenliği hakkında seminer de verildi. Yaklaşık 100 öğrenci ve veli etkinliğe katıldı. Seminer, Mustafa Kemal Akbay İlkokulu Rehber Öğretmeni Taylan Saygılı tarafından verildi.
Bu tür projelere, Mustafa Kemal Akbay İlkokulu öğrenci ve velilerinin istek ve keyifle katılacağı belirtildi.
-Mehmet ÖZGÜN-