Sel izleri…

Sel izleri…

Cumartesi gecesi yaşanan sağanak yağış ve fırtınanın ardından ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, köprüler yıkıldı, Amik Ovası sular altında kaldı.

Geçtiğimiz hafta sonunda ilimizde yaşanan sağanak yağışlar ve beraberindeki fırtına, çok sayıda ağacın kökünden devrilmesine, köprülerin yıkılmasına, nehir taşkınlarına, tarlaların sulara gömülmesine, evleri suların basmasına neden oldu. Arsuz ile Samandağ ilçelerinde, sağanak yağışlar ve fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç kökünden söküldü. Antakya’da ise bir köprü tamamen yıkıldı ve devre dışı kaldı, nehirler taştı. Asi Nehri’nin denize döküldüğü bölgede sular kabardı, çevre, sulara gömüldü, Amik Ovası’nda da tarlalar, aylar, yıllar sonra suya doydu. Ancak bu kez fazlasıyla… Zira tarlalar, sularla kaplandı.
Hatay’da süren yağışlar hayatı etkilerken, birçok mahalle ve sokakta, selin etkisiyle yollar yağıştan olumsuz etkilendi, bazı ara yollar kullanılamaz hale geldi. Kuzeytepe Mahallesi’nde bir köprü zarar gördü. Köprünün bazı bölümleri çöktü. -Cemil Yıldız-