Seminer yoğun ilgi gördü

Seminer yoğun ilgi gördü

İTSO ev sahipliğinde ve organizasyonu ile düzenlenen Sigorta Acenteleri seminerine, TOBB Sigorta Acenteleri yetkilileri ve bölgede faaliyet gösteren Sigorta Acenteleri katıldı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Sigorta Acenteleri semineri yoğun ilgi gördü. Seminere, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komite Başkanı Hüseyin Kasap ve TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez konuşmacı olarak katılarak, sigorta konusunda son gelişmelerle ile ilgili sinevizyon destekli bilgi verdiler.
-SORUNLAR BELLİ-
Toplantıda yaptığı konuşmasında, “Sektörün sorunları bellidir ve bunların çözümü için yapılması gerekenler de bellidir” diye konuşan İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği (İSADER) Başkanı Yasin Keleş, son dönemde en fazla tartışılan başlık olan zorunlu trafik sigortasına dair şunları söyledi:
“Biz, Zorunlu Trafik Sigortasının ‘Sorunlu Trafik Sigortası’ olmaktan çıkarılmasını istiyoruz. Bunun için de ‘Doğrudan Tazmin Sistemi’ni destekliyoruz. Doğrudan tazmin, serbest fiyat tarifesine dönülmesini sağlayacağı gibi, sigorta şirketinin ve acentenin de kalitesini ön plana çıkartacaktır. Çapraz satış içinde bize fırsat verecektir. Verilecek ek teminatlar ile poliçe primleri istenilen seviyeye de gelmiş olacaktır. Bu durum, ‘Oto Kaza’ branşında tek poliçeye geçişi sağlayacaktır.”İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Meclis üyeleri, İSADER Başkanı Yasin Keleş, Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Sigorta Acenteleri ve davetliler katıldı. -Tamer Yazar-

(Visited 2 times, 1 visits today)