Şenay Gürler’in performansıyla

Şenay Gürler’in performansıyla

Ben, Türkan Saylan…

Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar, Ayşe Yüksel, Yetkin Dikinciler ve Revna Sarıkoç’un sesiyle destek verdiği “Ben, Türkan Saylan” oyunu, Hatay Meclis Kültür Sanat Merkezi sahnesinde ‘perde’ demeye hazırlanıyor.

20 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’da Meclis Kültür Sanat Merkezi sahnesinde Hataylı tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanan Oyuncu Şenay Gürler, incelikli ve içten yorumuyla, “Ben, Türkan Saylan” oyununa hayat vermeye hazırlanıyor.

Fedakarlığın, aydınlığın, çağdaşlığın, cumhuriyet ilkelerine bağlılığın en önemli isimlerinden biri olan Türkan Saylan’ın hayatının ele alındığı, Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği “Ben Türkan Saylan” oyununa ‘dış ses’ olarak Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar, Ayşe Yüksel, Yetkin Dikinciler ve Revna Sarıkoç gibi önemli isimler de destek veriyor.

Bu konuda yapılan paylaşımda, “Cumhuriyetin 100. yılında hedefimiz, cumhuriyetimizin yetiştirdiği yüz akı insanların hayat hikâyelerini seyirciye aktarmaktır. Türkan Saylan, Anadolu’nun en ücra yerlerinde sağlık hizmetlerine kolay ulaşamayan halka imkân ulaştırmıştır. ‘Ben, Türkan Saylan’ oyunumuzla; onun hayat hikâyesini, bakış açısını Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırarak, adını yaşatmak ve yeni kuşaklara tanıtmak için yola çıktık” denildi.

Tamer Yazar