Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sendika başkanı “ El İnsaf!” Dedi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda gözetmen ve oturum başkanlarının ücretlerini belirleyenleri sert bir dille eleştirdi. Geylan, verilen ücretin tadilat veya tamirat işlemi için eve gelen işçilere ödenen ücretle karşılaştırılmasını isteyerek, “El insaf diyoruz” dedi.
Geylan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ÖSYM’nin sınavlarda görevlendirdiği meslektaşlarına yapılan ödemelerin çok düşük olduğunu vurguladı. Evlerine çağrılan işçilere ödenen bir saatlik ücretle, sınavlarda saatlerce görev yapan meslektaşları arasındaki uçurumu gözler önüne seren Geylan, vicdani muhasebeye davet etti.
Ayrıca, geçmiş ve bugün yapılan YKS’de görevli bulma sorunu yaşandığını belirten Geylan, bu durumun ilerleyen süreçte daha da karmaşık bir hale gelebileceğine dikkat çekti. “Bu kafayla gidersek, problem içinden çıkılamaz düzeye gelecektir” diyen Geylan, ÖSYM’nin bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini vurguladı. – Yusuf Cemil Karaçay-