SES’in Sivas Katliamı Mesajı:

SES’in Sivas Katliamı Mesajı:

Tüm Katliamları Kınıyoruz…

Sağlık Emekçileri Sendikası Hatay Şubesi adına yayınlanan Sivas katliamı mesajında, tüm katliamların kınandığı vurgusu yapıldı.
SES Hatay Şube Başkanı Dr. Servet Alkan, mesajında, aradan 26 yıl geçmesine rağmen Madımak Oteli’ne düşen ateşin yürekleri dağlamaya devam ettiğinin altını çizerek şöyle devam etti:
“Acımızı derinleştiren; katliamın örgütlü ve planlı gerçekleştiğine dair çok sayıda delil olmasına, katliamdan önce alenen hazırlık yapıldığının devlet tarafından bilinmesine rağmen, kimi kirli hesap ve politikalar uğruna göz yumulmuş olmasıdır.
Katliam, baskı, asimilasyon politikalarına karşı eşitlik, özgürlük, laiklik ve adalet için Sivas’ı unutmadık, unutturmayacağız!
Ne yazık ki sömürü, haksızlık ve hukuksuzluk üzerine kurulu yönetimlerini, baskı ve zora dayanarak ayakta tutmaya çalışanlar, hala katliamlara zemin sunan, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici siyasetten medet ummaya devam ediyorlar.
Kutuplaştırma siyasetine karşı, ısrarla ve inatla, bedeli ne olursa olsun, farklılıklarımızla, birlikte özgür, eşit, laik, demokratik bir Cumhuriyet’te barış içinde bir arada yaşamayı esas alacağız. Demokrasi, barış, kardeşlik ve güzel bir gelecek için mücadeleyi duraksamadan sürdürecek, yaşadığımız katliamların hesabını da barışın, kardeşliğin, emeğin ülkesini kurarak soracağız.
SES olarak, yirmi altıncı yıldönümü vesilesiyle, Sivas Katliamı nezdinde yaşadığımız tüm katliamları bir kez daha lanetliyor, yaşamını yitiren insanlarımızı saygıyla anıyoruz.” -Cemil Yıldız-