Sevgi’yi bırak, başka park yapmaya bak…

Sevgi’yi bırak, başka park yapmaya bak…

Defne Belediyesi’nin, KOVİD kurbanı Dr. Adnan Ezelsoy ismini ölümsüzleştirme girişimine destek, yeni park yapılarak ismin yaşatılması yerine SEVGİ PARKI ismi yok edilerek isimlendirmeye ise karşı çıkıldı.

Marifet: Yeni park yapıp, isimlendirmek…

Geçtiğimiz hafta koronavirüsten hayatını kaybeden Antakyalı Doktor Adnan Ezelsoy adının yaşatılması amacıyla, Defne Belediyesi bir girişim başlattı. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, gelişme ile ilgili olarak şu bilgiyi verdi:
“Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı; hekimliği, yardımseverliği, ücretsiz sağlık hizmetleri, merhameti, iyilikleri ve insani kişiliği ile herkesin gönlünde taht kuran, salgın sürecinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevini hakkıyla sürdürmüş, Hatay’ımızın unutulmayacak değeri, Kovid-19 sebebiyle kaybettiğimiz sağlık şehidimiz Dr. Adnan Ezelsoy’un anısını yaşatma adına, Sevgi Parkı adının “Dr.Adnan Ezelsoy” olarak değiştirilmesi yönünde gerekli çalışmaları başlattık. Dr. Adnan Ezelsoy nezdinde, tüm sağlık şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”
SEVGİ KALSIN, YENİ PARK’A OLSUN
Defne Belediyesi’nin, Dr. Adnan Ezelsoy ismini ölümsüzleştirme ve yaşatma girişimi halk arasında onay gördü, olumlu bir girişim olarak değerlendirildi. Ancak Sevgi Parkı ismi yerine, ilçeye yeni bir park kazandırılarak “Dr. Adnan Ezelsoy Parkı” şeklinde isimlendirilme yapılmasının daha isabetli ve şık olacağı savunuluyor.
Defne halkı, Sevgi Parkı’nın, adıyla simgeleşmiş bir park olduğunu kaydederek, “Kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarları, siyasette zaman zaman tanık olduğumuz kaba terimlerin kol gezdiği günümüzde ‘sevgi’ sözcüğünün çok önemli ve sevimli olduğunu da hatırlatarak, günümüzde en çok ihtiyaç hissettiğimiz ‘sevgi’ adının yok edilmesi yerine, Sevgi Parkı ismi baki kalmak üzere, ilçeye kazandırılacak yeni park, sağlık tesisi, ana arter ya da alan gibi yerlere ismin verilmesinin daha uygun olacağını savunuyor.
Hizmet kervanında eksikleri ve yetersizliği ilçe halkı arasında sıklıkla tartışılan Defne Belediyesi’nden, bu konuda kente eser kazandırarak isimlendirme yoluna gitmesi isteniyor. -Cemil Yıldız-