Sevilen Öğretmen Nedim Gezgin’e Son Görev

Sevilen Öğretmen Nedim Gezgin’e Son Görev

Ölümünden birkaç gün önceki sözleri, “Ahlakın tavan yaptığı ülkelerde din yok, dinin tavan yaptığı ülkelerde ahlak yok” oldu.

İskenderun’un un sevilen öğretmenlerinden 60 yaşındaki Nedim Gezgin, bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığı nedeniyle bulunduğu Adana Balcalı Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.
Eğitim camiasında ve çevresinde sevilen ve sayılan, mükemmel bir insan olarak bilinen Nedim Gezgin, iki yıl önce emekliye ayrılmıştı. Emekli olduktan hemen sonra öğrencilere ücretsiz olarak ders veren ve sosyal sorumluluk projeleriyle bölgemize katkı sunmaya çalışan ve çok başarılı olan, bilgi ve donanımıyla, hayırseverliğiyle tanınan Nedim Gezgin, evli ve iki çocuk babasıydı.
Emekli Öğretmen Nedim Gezgin’in cenaze törenine ailesi, yakınları, okuttuğu öğrencilerin velileri, öğretmen camiası, mahalle muhtarları, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, eski Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, İskenderun CHP ve HDP, İHD, Adana Balcalı, Gelişim ve Palmiye Hastaneleri Doktorları, STK ve Oda temsilcileri yanı sıra diğer vatandaşlar katıldı.
Emekli Nedim Gezgin’in ölmeden önce söylediği anlamlı sözleri şunlar:
-Ahlakın tavan yaptığı ülkelerde din yok! Dinin tavan yaptığı ülkelerde ahlak yok!
-Orman yakmak ile insan öldürmek arasında fark yoktur!
Öğretmen Nedim Gezgin’in son projesi, Arsuz ilçesi Madenli ve Gülcihan Mahallelerinde, çocuklara ve gençlere yönelik açılmasını sağladığı ücretsiz satranç, İngilizce, Matematik ve masa tenisi kursları oldu.
ANTAKYA, Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diler. -Cemil Yıldız-