Seyit Ali Büyük Geliyor

Seyit Ali Büyük Geliyor

Hatay’ın yeni Milli Eğitim Müdürü veda etti

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, kurum çalışanlarıyla vedalaştı, hafta başında Hatay’a geliyor. Büyük, 29 Haziran Çarşamba günü kurum çalışanlarıyla vedalaştı ve veda mesajı yayınladı. Müdür Büyük, Konya’da 3 yıldan fazla görev yaptığını hatırlattı ve şöyle dedi:

“Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, hakikat yoluna düşerken ürettiğimiz ve yürüttüğümüz tüm çalışmaların özüne, ‘Gönlüne dokunamadığımız bir kişi bile kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek’ anlayışını yerleştirdik.
Eğitimin bütün bileşenleri arasındaki işbirliği ve dayanışma ile toplumsal bütünleşmeye, değişim ve dönüşüme katkı sağlamaya çalıştık. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, hayırseverler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle, topyekun bir dayanışma içinde olduk. Zamanı ve mekanı paylaştığımız, yükümüze omuz veren herkese şükranlarımı sunarım.”

Büyük, eğitim hizmetine, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öncülüğünde Hatay’da devam edecek olmanın heyecanını yaşadığını da aktardı.
Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e görevinde başarı dileyen Büyük, “Konya’da birlikte hizmet etme imkanı bulduğum Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’a, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, sivil topluk kuruluşlarının temsilcilerine, çalışma arkadaşlarıma ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerime gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
-Cemil Yıldız-