Şiddetle Lanetliyorum

Şiddetle Lanetliyorum

Kırıkhan’da hayvan katliamına ilk tepki İlçe Belediye Başkanından

“Maalesef ki ilçemizde yaşanan ve sosyal medyaya düşen, insanlık dışı vahşeti, içim sızlayarak ve yüreğim dağlanarak görmenin büyük acısını yaşamaktayım.”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, kimliği belirsiz kişi veya kişilerin sokak köpeklerine yapılan vahşet ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Yavuz’un açıklaması şöyle:

“Değerli hemşerilerim. Maalesef ki ilçemizde yaşanan ve sosyal medyaya düşen, insanlık dışı vahşeti, içim sızlayarak ve yüreğim dağlanarak görmenin büyük acısını yaşamaktayım. Her şeyden önce, bu insanlık dışı vahşeti, en kalbi ve samimi duygularımla öfkeyle, şiddetle ve lanetle kınıyorum.

Öncelikle şahsım ve Kırıkhan Belediyesi olarak, 2014 yılında göreve geldiğimde, ilk olarak, ilgili birim müdürlerimiz ve personelime verdiğim ilk talimat, sokak hayvanlarına sahip çıkılması idi. Ve hemen, geçici hayvan barınağımızı hizmete sunduk. Ardından oluşturduğumuz özel ekiplerle, ilçemizin 15 noktasına besleme kapları yerleştirdik. Besleme kaplarına, günlük rutin olarak, mama başta olmak üzere benzeri yemleri verdik.

Ayrıca yine rutin olarak, sokak hayvanlarının gerekli bütün aşılarını veterinerlerimiz aracılığı ile yaptırdık.

Özellikle pandemi sürecinde bu çalışmalarımızı iki-üç katına çıkarttık. Bu hizmetleri, Sokak Hayvanları Derneklerimizin gönüllüleri ile birlikte yaptık.

Değerli hemşerilerimize son olarak şunu söylemek isterim ki, bu vahşeti yapanlar asla cezasız kalmayacaktır. Bu görüntüleri gördükten sonra, devletimizin bütün kurumları ile acilen görüşüp, gerekli bütün çalışmaları başlattık. Şahsım adına, bu insanlık dışı vahşeti yapanları bir kez daha lanetle ve şiddetle kınıyorum.” -Haber/Mehmet Durmaz-